Related Posts Plugin for Blogger...

2016/08/21

Toscanello Caffe Cigars


Tipi: Yarım Puro / Half Cheroot / Cigar
Sertlik: 1/5 Hafif
Lezzet: Hafif sıcak / Yumuşak
Aroma: Coffee, Vanilla, Meyankökü
Eşlik eder: Coffee, Türk kahvesi
Depolama Tipi: 80 °F - 70% Nem  (26 °)
Sarma: Italian Kentucky
Dolum: Blend of Italian, South American and Far East Kentucky
Uzunluk: 3.07" +/- 0.08"  76mm
Çap: 13mm
Çıkış tarihi: 2003
Üretim merkezi: Cava dei Tirreni, Italy


33 farklı ülkeye yılda 150 milyon adet satan, 200 yıllık bir tecrübenin  ürünü, Toscanello Caffe Cigars...

İlk Duty free'den (5€) iki paket almıştım, Toscanello Cioccolato Cigars ve bir de bundan.  Çikolatalı olanı çok beğenmiştim yorumuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Bunun da en az çikolatalı kadar güzel olduğunu tahmin ettiğim ve içmeye kıyamadığım Caffe aromalı olanı uzun süredir duruyordu.

Tahtakale'nin o baharat kokan tarihi dar sokaklarında tütüncüleri dolaşırken, vitrinde bu güzelliğe rastladım,  sanki vitrinden bana bakıyor gibiydi.
Hani yolda tanıdık bir sima görürsünüz de dünüp aniden bir daha bakarsınız ya, işte aynen öyle oldu bizim karşılaşmamız.

Vitrinde satışa sunulan bir ürün olduğu için nerede satıldığını söylemekte bir sakınca görmüyorum. Mısır çarşısının yanındaki meşhur kahvecinin sokağındaki ilk tütüncü. Orada iki çeşidi de var.

İçiminden bahsedecek olursak; en az çikolatalı olanı kadar lezzetli, ağızda acı bir tad bırakmıyor. Caffe aroması son derece güzel ve orantılı, ağızda bıraktığı bu güzel aroma tadı istemsiz yutkunmalara sebep oluyor ve tütün tadına bulanmış mis gibi caffe tadını dilinizde/damağınızda hissediyorsunuz. :) 

Külü açık gri bir tonda ve tertemiz. 

Oda notu Çok iyi. Yavaş içimde; içim süresi yaklaşık 60 dk. Yalnız bunu sürekli tüketmeyi düşünenler için uygun bir ağızlık edinmelerini tavsiye ediyorum. Boyu zaten kısa ve dibine yaklaştıkça içmek biraz zor oluyor, ve dibine kadar içmek istiyor insan :) 

Güzel bir ağızlık ile güzel bir Türk kahvesi eşliğinde içimine doyum olmayan ve Cigarda varılan son nokta olduğunu düşünüyorum. Kehribar veya lüle taşı bir ağızlık ile güzel ikili oluşturur.

Keşke fiyatı biraz daha uygun olsaydı.
 5€ bir ürüne 25 lira vermek biraz üzücü... 
Paylaş:

2 yorumları oku:

Yorumları Facebooktan takip et


Yorumlanan ürün sayısı toplam: 289
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...