Related Posts Plugin for Blogger...

2016/06/28

Gawith, Hoggarth & Co. - Balkan Mixtureİçerik: Virginia, Oriental, Latakia
Blend Tipi: Balkan
Kesim: Coarse
Sertlik: orta
Aroma: yok
Lezzet: orta
Oda Notu: Çok Kötü
Tavsiye: **
Paket son derece mütevazi. Biraz daha gösterişli olsa muhakkak daha çok satar. 25 gr' lık paketi daha ilk açışta beklemediğim kadar nemli tütünle karşılaşmak biraz hayal kırıklığına uğrattı. Kokusu da keskin, Latakianın klasik yanık kokusu.. 10 dakika kadar havalandırınca kokusu daha bir güzel oldu ve tütünün nemi azaldı. Kolay yandı ve daha ilk nefesten itibaren sıkı bir içim yapacağını gösterdi. Latakianın reçineli gibi olan aroması, bunun Kıbrıs menşeili olabileceğini düşündürdü bana ama emin değilim tabii. Paketin üzerinde yazdığı gibi Virginiaları maalesef özenle seçmemişler. Bu zaten kesimden de belli. Karışımı da aceleye getirmişler zannedersem. Zira tütünü içtikçe sanki pipoyu 2 veya 3 değişik tütünle doldurmuşum gibi tat aldım. Kül gri ve yanmamış saplar barındırmıyor, güzel.
Tanıdığım ve kullanmaktan memnuniyet duyduğum başka bir Latakialı karışımın yerini dolduramacağı kesin. Ama bunların bulunmadıkları durumlarda güzel bir alternatif olur.

Alguhan Aksar'ın yorumu
Paylaş:

0 yorumları oku:

Yorum Gönder

Yorumları Facebooktan takip et


Yorumlanan ürün sayısı toplam: 277

Öne Çıkan Bir Yayın

Samuel Gawith - Balkan Flake

İçerik :  Latakia, Virginia Blend Tipi : Virginia/Latakia Kesim : Flake Aroma : Aroma Katkısı : Yok Sertlik : Orta Lezzet : Orta Od...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...