Related Posts Plugin for Blogger...

2016/07/03

Rattray - Red Rapparee (British Collection)İçerik: Black Cavendish, Latakia, Oriental/Turkish, Virginia
Blend Tipi: English
Kesim: Broken flake
Sertlik: set
Aroma: çok hafif
Lezzet: orta-yoğun
Oda Notu: Çok Kötü
Tavsiye: ***

Harman, kızıl Virginia yapraklarının bolca oriental tütünü ile baharatlandırıldığı ve çok çok az Latakia ile lezzetlendirildiği bir keyif sunuyor. Müthiş bir İngiliz harmanını tecrübe ettim.Kızıl Virginianın şeker tadını oriental ile öyle bir bastırmışlar ki tam ağzınız tatlanırken Orientalin tatlı-sert baharatlılığı bu tadı köreltiyor. Kutu prospektüsünü okumasam, harmanın içerisinde birazcık Perique var mı acaba diye düşünürdüm, o denli bir karabiber lezzeti var gibi çünkü. Orientalin baharatsı tadı bana tarçın ve portakal izlenimi verdi, fakat çok derinden. Prospektüs, Latakia ile sadece dokundurduk diyor. Evet, şöyle bir serpelemişler Latakiayı, çok çok az. Lezzeti figuran rollerde ama içime hem serinlik hem de hoş bir neşe katıyor.

İçim keyfini tarif etmek biraz güç. Yakıldığı ilk andan itibaren derin düşüncelere sevketti beni ama bir o kadar da neşeli. İçimin bittiğine üzüldüm her seferinde. Gün içerisindeki içimlerde uygun gibi gözükse de güzel bir akşam yemeğinin ardından içmeyi tercih edeceğim cinsten bir tütün.

Nikotin dozu orta halli. İçimin ilk yarısından sonra Latakia kendini neredeyse kaybettiriyor. Sonlara doğru Oriental çok etkin ve sert bir bitim oluyor. Bu sertlik esnasında gene virginianın doğal tatlılığı sayesinde piponun dibini bulmak keyifli oldu.

Alguhan Aksar'ın yorumu

Paylaş:

0 yorumları oku:

Yorum Gönder

Yorumları Facebooktan takip et


Yorumlanan ürün sayısı toplam: 283
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...