Related Posts Plugin for Blogger...

2016/07/04

Samuel Gawith - St. James Flake


İçerik: Virginia, Perique
Blend Tipi:  Virginia ve Perique
Kesim: Flake
Sertlik: orta-sert
Aroma: yok
Lezzet: orta-yoğun
Oda Notu: İyi
Tavsiye: ****

Virginia ve Perique harmanı. Kokusu ve görüntüsüyle FVF yi anımsatan bu tütün, gene SG flakelerinin alıştığımız nemine sahip. Ben iyice kurutup içtim. İlk ve içim boyuncaki yanışı gayet keyifli.

Kokusuna aldanıp da saf Virginianın yumuşak ve tatlı lezzetini bu harmandan bekliyorsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Zira bu karışımdaki perique oranı gerçekten yüksek. Dikkatsiz bir içim ağzınızın tadını zehir edebilir. Veya zaten Perique sertliğine, acılığına meraklı değilseniz hiç bu tütünle vakit kaybetmeyin.

İçim orta sertlikte, Virginianın tatlılığının Perique ile adam akıllı bastırılmış şekliyle devam ediyor. Son bölümler tamamen Perique acılığı ile sertleşiyorsa da içimi mahvetmiyor. Külü beyaza yakın gri ve yumuşak, tertemiz.

Devamlı elimin altında bulundurmayacağım ama ara sıra muhakkak içeceğim tarzda, son derece keyifli bir harman. Virginia-Perique meraklıları bu tütünü denemeden geçmesinler derim..

Alguhan Aksar'ın yorumu

Paylaş:

0 yorumları oku:

Yorum Gönder

Yorumları Facebooktan takip et


Yorumlanan ürün sayısı toplam: 277

Öne Çıkan Bir Yayın

Samuel Gawith - Balkan Flake

İçerik :  Latakia, Virginia Blend Tipi : Virginia/Latakia Kesim : Flake Aroma : Aroma Katkısı : Yok Sertlik : Orta Lezzet : Orta Od...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...