Related Posts Plugin for Blogger...

2018/06/29

Samsun Canik Tütünü


Dokusu : Hafif Kalın
Aroması : Aromalı
Tadı : Tatlı Sert
Nikotin : %1 - %1,40
Şeker : 7
Protein Azotu : %1,60

Samsun Canik Tütünü


Samsun'un Canik bölgesi ile Çarşamba ve Samsun iç bölgelerindeki Çakıllı ve Merzifon ekim noktalarında üretilir.
Yaprakları küçük boyda, zenep şekli geniş yaşmaklı, formu sığır dili şeklindedir. Renkleri kırmızı ve koyu kırmızı, rengin tonu parlaktır.
Yaprak dokusu ve damarları ince, yaprak yüzeyi dalgalıdır. Esneklik ve dayanıklılıkları iyidir. İçim randımanı yüksektir. Yanma yetenekleri ile higroskopisite nitelikleri gayet iyidir.

İçimlerinin fiziyolojik etkisi tokça, lezzetleri tatlı, kendilerine özgü hafif baharatlı bir aromaları vardır. Aromalı kokuları çok kuvvetlidir. Bu nedenle Canik tütünü dünyanın en kokulu tütünlerinden birisi olarak sayılır. Harmanlara tokluk, tatlılık, güzel koku, yanma ve randıman sağlarlar. Kaliteli Oriental harmanları için lüzumlu bir tütündür.

İçim özellikleri bakımından puroların dolgu kısmındaki tütünlerine katılabilir. İyi gelişmemiş puro dolgunluklarının içimlerini düzgünleştirir ve tatlılaştırır.

Blend tipi sigaralar ve pipo tütünü harmanları içinde yararlıdır.

Canik tütünülerinin kimyasal yapısında nikotin oranının %1,40 kadar çıkması içimlerini toklaştırır. Total indirgen madde %7 ve protein azotu 1,60 dolaylarındadır.


Paylaş:

0 yorumları oku:

Yorum Gönder

Yorumları Facebooktan takip et


Yorumlanan ürün sayısı toplam: 277

Öne Çıkan Bir Yayın

Samuel Gawith - Balkan Flake

İçerik :  Latakia, Virginia Blend Tipi : Virginia/Latakia Kesim : Flake Aroma : Aroma Katkısı : Yok Sertlik : Orta Lezzet : Orta Od...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...